Jak se obléct na ples

Vítáme vás v našem rozsáhlém průvodci tím, jak se elegantně a vkusně obléct na ples. Plesová sezóna je obdobím, kdy můžete zářit ve společnosti, a právě proto je důležité vybrat si ten správný outfit. V tomto článku vám poskytneme užitečné rady a tipy na výběr vhodného oblečení pro různé druhy plesů.

Výběr vhodného šatového kódu

Předtím, než začneme vybírat samotné oblečení, je důležité zjistit, jaký šatový kód je na daném plese očekáván. Existuje několik běžných kategorií, jako jsou formální, semi-formální, nebo tematické plesy. Každý z těchto kódů vyžaduje specifický styl oblečení.

Formální plesy

Pro formální plesy je obvyklé zvolit dlouhé večerní šaty pro ženy a smoking pro muže. Dámy by měly dbát na elegantní doplňky a pánové by měli vybrat kvalitní kravatu a manžetové knoflíčky.

Semi-formální plesy

Na semi-formálních plesech můžete zvolit kratší večerní šaty nebo elegantní koktejlové šaty. Muži mohou vybrat oblek nebo sportovnější variaci smokingu. Doporučujeme, abyste se drželi decentních barev a střihů.

Tematické plesy

Pokud je ples tematický, můžete si dovolit být kreativní. Není výjimkou v tomto případě vybrat oblečení podle daného tématu a přidat k němu nějaký originální prvek. Buďte však opatrní, abyste dodrželi danou tématiku a nepřeháněli to s extravagancí.

Výběr šatů pro ženy

Pro dámy je výběr vhodných šatů klíčovým prvkem elegantního vzhledu na plese. Dlouhé večerní šaty jsou tradiční volbou pro formální akce, zatímco koktejlové šaty mohou být skvělou volbou pro semi-formální plesy. Dbejte na to, aby barvy a střihy ladily s celkovým dojmem akce.

Výběr obleku pro muže

Muži mají několik možností, pokud jde o výběr obleku na ples. Formální akce vyžadují klasický smoking, který můžete doplnit elegantními doplňky. Na semi-formální akce můžete zvolit tmavý oblek, který bude ladit s celkovým rázem plesu.

Doplňky a obuv

Kromě samotného oblečení je důležité dbát i na správný výběr doplňků a obuvi. Elegantní kabelky, šperky a obuv vám mohou dodat ten správný šmrnc. Muži by měli vybrat kvalitní obuv, která bude ladit s jejich oblekem.

Závěr

Večer na plese je jedinečnou příležitostí zazářit a ukázat svůj vkus. Dodržujte šatový kód daný akcí, vybírejte šaty nebo oblek, který vám sedí a cítíte se v něm pohodlně. S těmito tipy se budete moci těšit na plesovou sezónu naplno. Buďte styloví a bavte se!

Nejčastěji kladené otázky

Chystáte se na ples a máte otázky ohledně správného oblečení? Zde najdete odpovědi na několik nejčastějších otázek týkajících se plesového oblékání.

Otázka Odpověď
1. Jaké barvy jsou vhodné pro formální plesy? Pro formální události se často doporučují tmavé a elegantní barvy, jako je černá, tmavě modrá nebo burgundská. Dbejte na noblesní vzhled a vyhněte se příliš výrazným odstínům.
2. Je možné nosit kratší šaty na formální ples? Obecně se pro formální plesy doporučují dlouhé večerní šaty pro ženy. Kratší šaty jsou spíše vhodné pro semi-formální nebo tematické akce.
3. Jaký je rozdíl mezi smokingem a tmavým oblekem pro muže? Smoking je formálnější volbou a obvykle zahrnuje černé kalhoty s proužky, sako a elegantní doplňky. Tmavý oblek může být volbou pro semi-formální akce a obvykle zahrnuje tmavý oblek a košili.

Výběr šatů pro speciální příležitosti

Kromě plesů můžete potřebovat speciální oblečení i na jiné události. Zde se zaměříme na výběr šatů pro svatby, firemní večírky a další výjimečné příležitosti.

Viz také:

Photo of author

Ivana

Napsat komentář