Jak vyčistit bílé Converse

Bílé Converse jsou ikonickou obuví, která je oblíbená pro svůj styl a pohodlí. Nicméně, časem se mohou zašpinit a ztratit svou prvotní jasnou barvu. Je důležité vědět, jak je správně vyčistit, abyste si udrželi jejich vzhled jako nový. V tomto článku se podělíme o několik účinných metod, jak dosáhnout čistoty vašich bílých Conversů.

Potřebné materiály

Než se pustíte do čištění, zjistěte, že máte potřebné materiály. Bude vám potřeba:

 • Teplá voda
 • Čistící prostředek (můžete použít mýdlo nebo speciální čistič)
 • Měkká kartáčová štětka nebo houba
 • Bělicí prášek nebo ocet (volitelně)
 • Staré ručníky

Postup

Nyní se podívejme na kroky, jak efektivně vyčistit vaše bílé Converse:

Příprava

Začněte tím, že odstraníte z bot nečistoty, jako jsou hrubé částice nebo bláto. Pokud je to možné, vyjměte vložky a tkaničky z bot. To umožní důkladnější čištění.

Předčištění

Smíchejte teplou vodu s čistícím prostředkem. Můžete použít mýdlo nebo speciální čistič určený pro tenisky. Namočte kartáčovou štětku nebo houbu do této směsi a jemně čistěte boty. Dbejte na to, abyste se vyhnuli použití přílišné síly, abyste nepoškodili materiál.

Čištění podešve

Pokud jsou podešve vašich Conversů také zašpiněné, můžete je vyčistit pomocí stejné směsi vody a čistícího prostředku. Použijte kartáčovou štětku a jemně vyčistěte podešve.

Odstranění skvrn

Pokud se na botách nacházejí skvrny nebo nečistoty, které nelze odstranit pouze vodou a mýdlem, zkuste použít bělicí prášek nebo ocet. Naneste malé množství na skvrnu a nechte působit asi 10-15 minut, poté opláchněte vodou.

Opláchnutí a sušení

Na závěr důkladně opláchněte boty čistou vodou, abyste odstranili veškerý zbylý čisticí prostředek. Poté je osušte ručníkem a nechte je důkladně vyschnout na vzduchu. Nepoužívejte sušičku na vlasy nebo jiné zdroje tepla, které by mohly poškodit materiál.

Další tipy a rady

Kromě výše uvedených kroků můžete učinit následující, aby vaše bílé Converse vypadaly jako nové:

 • Pravidelně je čistěte, aby se nezachytily trvalé skvrny.
 • Použijte bílou pastu na zuby na odstranění skvrn nebo žlutých oděrek na gumových částech bot.
 • Po vyčištění bot je impregnujte, aby odolaly nečistotám a vlhkosti v budoucnu.

Nyní víte, jak efektivně vyčistit své bílé Converse a udržet je v dobrém stavu. Dodržujte tyto kroky pravidelně, abyste si udrželi jejich vzhled jako nový a prodloužili jejich životnost.

Bezpečnostní opatření

Při čištění bílých Converse je důležité dodržovat určitá bezpečnostní opatření, abyste minimalizovali riziko poškození obuvi nebo sebe:

 • Používejte ochranné rukavice, zejména při použití silnějších čisticích prostředků, abyste chránili svou kůži.
 • Pokud pracujete s bělicím práškem nebo ocetem, ujistěte se, že máte dobrou ventilaci, abyste minimalizovali vdechování par.
 • Nikdy nedávejte bílé Conversy do pračky ani do sušičky na prádlo, pokud výrobce nedoporučuje tento postup, abyste předešli poškození materiálu.

Alternativní čisticí metody

Kromě tradičního čištění vodou a čisticím prostředkem existují i alternativní metody, které můžete vyzkoušet:

Metoda Popis
Octová směs Smíchejte vodu s octem v poměru 1:1 a naneste na zašlé části bílých Convers. Nechte působit a poté otřete vlhkým hadříkem.
Pasta na zuby Použijte běžnou bílou pastu na zuby na odstranění skvrn z bílých bot. Naneste pastu na štětec a jemně vmasírujte do tkaniny.

Zkuste tyto alternativní metody, pokud hledáte jiný způsob, jak obnovit vzhled svých bílých Converse.

Viz také:

Photo of author

Ivana

Napsat komentář