Jak vyrobit elfí uši


Pokud toužíte po tom, stát se elfem a chcete mít dokonalé elfí uši, máme pro vás několik jednoduchých tipů, jak je vyrobit doma. Elfí uši mohou být skvělým doplňkem pro kostým na cosplay, do divadelního představení nebo jenom jako zábava pro sebe. Následující postup vám ukáže, jak jednoduše a efektivně vyrobit elfí uši pomocí dostupných materiálů a jednoduchých technik.

Potřebné materiály

Předtím, než začnete s výrobou, ujistěte se, že máte všechny potřebné materiály po ruce. K vytvoření elfích uší budete potřebovat:

 • Modelovací hmotu (například modelovací hlinu, polymerní hlínu nebo termoplastickou hmotu)
 • Speciální lepidlo na kůži
 • Štětec na aplikaci lepidla
 • Make-up podle vaší představy (například make-up na tvář nebo barvy na kůži)
 • Nožničky
 • Eventuálně fén na modelovací hmotu, pokud používáte termoplastickou hmotu

Postup výroby

Nyní se podívejme na samotný postup, jak vyrobit elfí uši:

 1. Příprava: Začněte tím, že si umyjete a dobře osušíte uši, abyste odstranili jakékoliv nečistoty nebo olejové zbytky, které by mohly ovlivnit lepidlo. Pak si vlasy svážete dozadu, abyste měli lepší přístup k uším.
 2. Tvarování modelovací hmoty: Použijte modelovací hmotu a formujte ji do tvaru elfích uší. Můžete si vzít inspiraci z obrázků elfů, abyste měli jasnou představu o tom, jak by měly uši vypadat. Nechte hmotu vyschnout nebo ji případně zahřejte podle potřeby, pokud používáte termoplastickou hmotu.
 3. Připevnění uší: Aplikujte speciální lepidlo na kůži kolem vašich skutečných uší a přitlačte na ně vyrobené elfí uši. Ujistěte se, že lepidlo je rovnoměrně rozložené a uši jsou pevně připevněné.
 4. Dokončení: Pokud chcete, můžete přidat make-up kolem uší, aby lépe zapadly s vaší pokožkou. Můžete také použít make-up na tvář nebo barvy na kůži, abyste dosáhli požadovaného efektu.

Tipy a triky

Aby vaše elfí uši vypadaly co nejvíce přirozeně a působivě, můžete vyzkoušet následující tipy:

 • Před aplikací lepidla zkuste umístit elfí uši na své skutečné uši a zkontrolovat, zda dobře sedí a nevyčnívají příliš daleko.
 • Pokud máte problémy s připevněním uší, zkuste použít lepidlo na umělé řasy, které je silnější a dlouhotrvající.
 • Experimentujte s různými tvary a velikostmi elfích uší, abyste dosáhli dokonalého vzhledu podle vašich představ.

S těmito jednoduchými postupy a tipy byste měli být schopni vyrobit úžasné elfí uši, které budou skvělým doplňkem vašeho kostýmu nebo cosplay outfitu. Takže se pusťte do práce a nechte svou fantazii volný průběh!

Nejčastěji kladené otázky

Zde jsou některé z nejčastěji kladených otázek ohledně výroby elfích uší:

Otázka Odpověď
Jak dlouho trvá vytvoření elfích uší? Čas závisí na zvolené metodě a materiálu. Obecně to však může trvat od hodiny do několika hodin.
Je třeba speciální dovednosti k vytvoření elfích uší? Ne, většina postupů je poměrně jednoduchá a není třeba speciálních dovedností. Stačí sledovat pokyny a mít trpělivost.
Dají se elfí uši znovupoužít? Ano, pokud jsou pečlivě odstraněny a uloženy, mohou být znovu použity. Nicméně je důležité udržovat je v čistotě a bez poškození.

Alternativní způsoby vytvoření elfích uší

Kromě výše uvedených metod existují i další způsoby, jak si vyrobit elfí uši. Jedním z alternativních způsobů je použití speciálních elfích uší, které jsou k dispozici v obchodech s kostýmy a kosmetikou. Tyto uši mohou být jednoduše připevněny pomocí lepidla nebo pásky a poskytují rychlou a snadnou možnost transformace do elfí podoby.

Viz také:

Photo of author

CarlJr

Napsat komentář